Wełna Mineralna Łódź

wełna mineralna climowool łódź

Centrum Inflancka jest największym dystrybutorem wełny mineralnej Climowool w Łodzi.

W naszej bogatej ofercie znajduje się pełna gama materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej oraz płyt z mineralnej wełny szklanej pokrytych welonem z włókna szklanego. Dzięki naszym produktom mogą Państwo dowolnie budować ocieplenie oraz izolację akustyczną w swoich domach. Poszczególne grupy naszych produktów służą odpowiednio do: ocieplania i izolacji termicznej dachów, poddaszy i stropodachów, izolacji akustycznej ścianek działowych oraz ocieplania elewacji budynków.

Ocieplenia i izolacja dachów skośnych

izolacja dachów skońnych, wełna mineralna łódź

Ocieplenia i izolacja ścianek działowych

izolacja dachów skońnych, wełna mineralna łódź

Do ocieplania, oraz izolacji akustycznej:

– dachów skośnych (poddaszy użytkowych) w układzie jedno- i dwuwarstwowym
– poddaszy nieużytkowych
– w budownictwie szkieletowym (drewnianym lub metalowym)

Do izolacji akustycznej:

  • lekkich ścianek działowych;
  • sufitów podwieszanych;

Do ocieplania:

  • w budownictwie szkieletowym
  • stropów między legarami
  • w dachach skośnych (izolacja podkrokwiowa)
  • murów trójwarstwowych

Mineralna wełna szklana i mineralna wełna skalna to w pełni ekologiczne produkty na bazie stłuczki szklanej i piasku kwarcowego oraz kamienia. Różnią się między innymi długością włókien i możliwością ich zaburzania. Wełna mineralna skalna jest produkowana z kamienia (bazaltu), przez co ma krótkie i kruche włókna, a możliwość ich zaburzania jest mniejsza. Dlatego też materiał ten jest zdecydowanie delikatniejszy w trakcie montażu i łatwiej go uszkodzić oraz, co za tym idzie, bardziej się kruszy i pyli – w przeciwieństwie do mineralnej wełny szklanej o długim, elastycznym włóknie. Krótkie włókno ma wpływ również na trwałość – materiał, który ulegnie zniszczeniu (np. nadepnięcie), nie nadaje się do montażu. Niemniej jednak obydwie wełny są materiałem budowlanym i zgodnie z przepisami BHP przy montażu należy używać masek, rękawiczek oraz okularów ochronnych, zwiększając komfort pracy.

Naszą stronę odwiedzają osoby które szukają: wełna mineralna łódź, wełna do ociepleń poddaszy łódź, wełna do ociepleń, wełna mineralna, wełna szklana łódź

wełna mineralna łódź